PROGRAM |
den 10.feb 2018 på Hvidovre Stadion |
Arrangør: Hvidovre Atletik & Motion |
PIGER 8-9 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 14.05 |
Antal heats: 2 - Til finale (AB-finale): 6 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 107 | 11.9 | GREN Sofie From -2012 | IK Hellas | ||
2 | 106 | BIEHL Maj Flinch -2009 | IK Hellas | |||
3 | 35 | KOBBERØ Mie Leonora -2010 | Frederiksberg IF | |||
4 | 54 | REVALL Ronja -2009 | Greve Atletik | |||
5 | 32 | 9.30 | JENSEN Laura Lehman -2010 | Frederiksberg IF | ||
6 | 125 | ELLEGAARD Andrea -2009 | Trongårdens IF | |||
7 | 29 | PEDERSEN Evenly Seeger -2010 | Frederiksberg IF |
PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 10.00 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 107 | 1.76 | GREN Sofie From -2012 | IK Hellas | ||
2 | 106 | BIEHL Maj Flinch -2009 | IK Hellas | |||
3 | 35 | KOBBERØ Mie Leonora -2010 | Frederiksberg IF | |||
4 | 29 | PEDERSEN Evenly Seeger -2010 | Frederiksberg IF | |||
5 | 54 | REVALL Ronja -2009 | Greve Atletik | |||
6 | 32 | 2.76 | JENSEN Laura Lehman -2010 | Frederiksberg IF | ||
7 | 125 | ELLEGAARD Andrea -2009 | Trongårdens IF |
PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 11.05 |
( 2.0 KG ) |
( Ved højdespring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 107 | 2.23 | GREN Sofie From -2012 | IK Hellas | ||
2 | 125 | ELLEGAARD Andrea -2009 | Trongårdens IF | |||
3 | 54 | REVALL Ronja -2009 | Greve Atletik |
PIGER 8-9 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 12.05 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 107 | 5.28 | GREN Sofie From -2012 | IK Hellas | ||
2 | 106 | BIEHL Maj Flinch -2009 | IK Hellas | |||
3 | 29 | PEDERSEN Evenly Seeger -2010 | Frederiksberg IF | |||
4 | 35 | KOBBERØ Mie Leonora -2010 | Frederiksberg IF | |||
5 | 32 | 4.88 | JENSEN Laura Lehman -2010 | Frederiksberg IF |
PIGER 8-9 ÅR - 3 KAMP | LØR KL. 14.35 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 107 | GREN Sofie From -2012 | IK Hellas | |||
2 | 54 | REVALL Ronja -2009 | Greve Atletik | |||
3 | 125 | ELLEGAARD Andrea -2009 | Trongårdens IF |
PIGER 10-11 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 14.20 |
Antal heats: 2 - Til finale (AB-finale): 6 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 19 | 7.71 | 7.71 | KNUDSEN Freja Isabel -2007 | Bagsværd AC | |
2 | 105 | KITCHEN Madeleine -2008 | IK Hellas | |||
3 | 39 | JØRGENS Filippa Tvistholm -2008 | Greve Atletik | |||
4 | 47 | KAUFFMANN Katharina -2008 | Greve Atletik | |||
5 | 30 | 9.36 | RASMU Josephine Bechgaard -2008 | Frederiksberg IF | ||
6 | 132 | HANSGAARD Viola Lei -2008 | Trongårdens IF | |||
7 | 49 | FALJIE Leila -2008 | Greve Atletik | |||
8 | 42 | ANDERSEN Helene -2008 | Greve Atletik | |||
9 | 124 | WANJI Aino -2008 | Trongårdens IF |
PIGER 10-11 ÅR - 600 METER | LØR KL. 12.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 17 | THYRSTED Siri Nissen -2008 | Amager AC | |||
2 | 39 | JØRGENS Filippa Tvistholm -2008 | Greve Atletik |
PIGER 10-11 ÅR - 50 METER HÆK | LØR KL. 13.15 |
( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 53 | LUND Mikkeline -2007 | Greve Atletik | |||
2 | 132 | HANSGAARD Viola Lei -2008 | Trongårdens IF |
PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 10.50 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 17 | THYRSTED Siri Nissen -2008 | Amager AC | |||
2 | 132 | HANSGAARD Viola Lei -2008 | Trongårdens IF | |||
3 | 105 | KITCHEN Madeleine -2008 | IK Hellas | |||
4 | 27 | HAVMAND Bella -2008 | Frederiksberg IF | |||
5 | 13 | SVARE Line -2008 | Amager AC |
PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 10.30 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 19 | 4.45 | 4.45 | KNUDSEN Freja Isabel -2007 | Bagsværd AC | |
2 | 105 | 3.05 | KITCHEN Madeleine -2008 | IK Hellas | ||
3 | 42 | ANDERSEN Helene -2008 | Greve Atletik | |||
4 | 27 | HAVMAND Bella -2008 | Frederiksberg IF | |||
5 | 17 | THYRSTED Siri Nissen -2008 | Amager AC | |||
6 | 30 | 3.11 | RASMU Josephine Bechgaard -2008 | Frederiksberg IF | ||
7 | 39 | JØRGENS Filippa Tvistholm -2008 | Greve Atletik | |||
8 | 47 | KAUFFMANN Katharina -2008 | Greve Atletik | |||
9 | 124 | WANJI Aino -2008 | Trongårdens IF | |||
10 | 49 | FALJIE Leila -2008 | Greve Atletik | |||
11 | 132 | HANSGAARD Viola Lei -2008 | Trongårdens IF | |||
12 | 13 | SVARE Line -2008 | Amager AC |
PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 10.00 |
( 2.0 KG ) |
( Ved højdespring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 47 | KAUFFMANN Katharina -2008 | Greve Atletik | |||
2 | 39 | JØRGENS Filippa Tvistholm -2008 | Greve Atletik | |||
3 | 132 | HANSGAARD Viola Lei -2008 | Trongårdens IF | |||
4 | 105 | KITCHEN Madeleine -2008 | IK Hellas | |||
5 | 30 | 5.47 | RASMU Josephine Bechgaard -2008 | Frederiksberg IF | ||
6 | 27 | HAVMAND Bella -2008 | Frederiksberg IF | |||
7 | 53 | LUND Mikkeline -2007 | Greve Atletik | |||
8 | 42 | ANDERSEN Helene -2008 | Greve Atletik | |||
9 | 49 | FALJIE Leila -2008 | Greve Atletik | |||
10 | 19 | KNUDSEN Freja Isabel -2007 | Bagsværd AC | |||
11 | 124 | WANJI Aino -2008 | Trongårdens IF |
PIGER 10-11 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 12.35 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 19 | KNUDSEN Freja Isabel -2007 | Bagsværd AC | |||
2 | 132 | HANSGAARD Viola Lei -2008 | Trongårdens IF |
PIGER 10-11 ÅR - 3 KAMP | LØR KL. 14.55 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 30 | RASMU Josephine Bechgaard -2008 | Frederiksberg IF | |||
2 | 132 | HANSGAARD Viola Lei -2008 | Trongårdens IF | |||
3 | 124 | WANJI Aino -2008 | Trongårdens IF | |||
4 | 47 | KAUFFMANN Katharina -2008 | Greve Atletik | |||
5 | 105 | KITCHEN Madeleine -2008 | IK Hellas | |||
6 | 19 | KNUDSEN Freja Isabel -2007 | Bagsværd AC | |||
7 | 39 | JØRGENS Filippa Tvistholm -2008 | Greve Atletik | |||
8 | 42 | ANDERSEN Helene -2008 | Greve Atletik | |||
9 | 49 | FALJIE Leila -2008 | Greve Atletik |
PIGER 12-13 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 14.55 |
Antal heats: 3 - Til finale (AB-finale): 18 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 23 | 8.17 | 8.17 | SVENSON Mille Zentner -2006 | Bagsværd AC | |
2 | 12 | BUCHARD Laura-Jo -2005 | Amager AC | |||
3 | 58 | JENSEN Viola -2006 | Greve Atletik | |||
4 | 128 | GRAAE Nikoline -2005 | Trongårdens IF | |||
5 | 16 | RUZHDI Selin -2006 | Amager AC | |||
6 | 127 | NIELSEN Ida Hørdum -2005 | Trongårdens IF | |||
7 | 52 | GRAVESEN Lærke -2005 | Greve Atletik | |||
8 | 51 | MELLERGAARD Lyng -2006 | Greve Atletik | |||
9 | 4 | JØRGENSEN Caroline -2005 | Amager AC | |||
10 | 84 | HANSEN Mathilde Ugleholt -2006 | Hvidovre AM | |||
11 | 103 | BIELENICA Kinga -2006 | IK Hellas | |||
12 | 97 | JÆGER Emilie -2006 | IK Hellas | |||
13 | 41 | REVALL Frida -2006 | Greve Atletik | |||
14 | 70 | LÜTZEN Caroline Stick -2006 | Hvidovre AM | |||
15 | 129 | HANSGAARD Thea Lei -2005 | Trongårdens IF | |||
16 | 10 | ANDREASE Laura Bollerslev -2005 | Amager AC |
PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER | LØR KL. 12.15 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 70 | LÜTZEN Caroline Stick -2006 | Hvidovre AM | |||
2 | 129 | HANSGAARD Thea Lei -2005 | Trongårdens IF | |||
3 | 1 | THYRSTED Ada Nissen -2006 | Amager AC | |||
4 | 79 | KLARSKOV Julie -2004 | Hvidovre AM |
PIGER 12-13 ÅR - 50 METER HÆK | LØR KL. 13.30 |
( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 ) - Antal heats: 2 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 127 | NIELSEN Ida Hørdum -2005 | Trongårdens IF | |||
2 | 129 | HANSGAARD Thea Lei -2005 | Trongårdens IF | |||
3 | 2 | VIPLE Annabelle -2005 | Amager AC | |||
4 | 1 | THYRSTED Ada Nissen -2006 | Amager AC | |||
5 | 89 | ANDERSEN Sophie Isabella -2006 | Hvidovre AM | |||
6 | 51 | MELLERGAARD Lyng -2006 | Greve Atletik | |||
7 | 69 | RINGHOFER Caroline -2006 | Hvidovre AM | |||
8 | 16 | RUZHDI Selin -2006 | Amager AC |
PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 10.50 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 23 | 1.10 | 1.10 | SVENSON Mille Zentner -2006 | Bagsværd AC | |
2 | 127 | NIELSEN Ida Hørdum -2005 | Trongårdens IF | |||
3 | 74 | BEK Ella -2005 | Hvidovre AM | |||
4 | 1 | THYRSTED Ada Nissen -2006 | Amager AC | |||
5 | 103 | BIELENICA Kinga -2006 | IK Hellas | |||
6 | 10 | ANDREASE Laura Bollerslev -2005 | Amager AC |
PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 13.20 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 128 | GRAAE Nikoline -2005 | Trongårdens IF | |||
2 | 4 | JØRGENSEN Caroline -2005 | Amager AC | |||
3 | 69 | RINGHOFER Caroline -2006 | Hvidovre AM | |||
4 | 70 | LÜTZEN Caroline Stick -2006 | Hvidovre AM | |||
5 | 1 | THYRSTED Ada Nissen -2006 | Amager AC | |||
6 | 41 | REVALL Frida -2006 | Greve Atletik | |||
7 | 51 | MELLERGAARD Lyng -2006 | Greve Atletik | |||
8 | 74 | BEK Ella -2005 | Hvidovre AM | |||
9 | 84 | HANSEN Mathilde Ugleholt -2006 | Hvidovre AM | |||
10 | 52 | GRAVESEN Lærke -2005 | Greve Atletik | |||
11 | 16 | RUZHDI Selin -2006 | Amager AC | |||
12 | 129 | HANSGAARD Thea Lei -2005 | Trongårdens IF | |||
13 | 97 | JÆGER Emilie -2006 | IK Hellas |
PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 10.25 |
( 2.0 KG ) |
( Ved højdespring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 23 | 7.37 | 7.37 | SVENSON Mille Zentner -2006 | Bagsværd AC | |
2 | 51 | MELLERGAARD Lyng -2006 | Greve Atletik | |||
3 | 89 | ANDERSEN Sophie Isabella -2006 | Hvidovre AM | |||
4 | 127 | NIELSEN Ida Hørdum -2005 | Trongårdens IF | |||
5 | 70 | LÜTZEN Caroline Stick -2006 | Hvidovre AM | |||
6 | 2 | VIPLE Annabelle -2005 | Amager AC | |||
7 | 97 | JÆGER Emilie -2006 | IK Hellas | |||
8 | 4 | JØRGENSEN Caroline -2005 | Amager AC | |||
9 | 128 | GRAAE Nikoline -2005 | Trongårdens IF | |||
10 | 84 | HANSEN Mathilde Ugleholt -2006 | Hvidovre AM | |||
11 | 74 | BEK Ella -2005 | Hvidovre AM | |||
12 | 129 | HANSGAARD Thea Lei -2005 | Trongårdens IF | |||
13 | 41 | REVALL Frida -2006 | Greve Atletik | |||
14 | 10 | ANDREASE Laura Bollerslev -2005 | Amager AC |
PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 12.35 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 4 | JØRGENSEN Caroline -2005 | Amager AC | |||
2 | 74 | BEK Ella -2005 | Hvidovre AM | |||
3 | 97 | JÆGER Emilie -2006 | IK Hellas | |||
4 | 129 | HANSGAARD Thea Lei -2005 | Trongårdens IF | |||
5 | 89 | ANDERSEN Sophie Isabella -2006 | Hvidovre AM | |||
6 | 103 | BIELENICA Kinga -2006 | IK Hellas | |||
7 | 84 | HANSEN Mathilde Ugleholt -2006 | Hvidovre AM |
PIGER 12-13 ÅR - 3 KAMP | LØR KL. 15.55 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 128 | GRAAE Nikoline -2005 | Trongårdens IF | |||
2 | 84 | HANSEN Mathilde Ugleholt -2006 | Hvidovre AM | |||
3 | 4 | JØRGENSEN Caroline -2005 | Amager AC | |||
4 | 51 | MELLERGAARD Lyng -2006 | Greve Atletik | |||
5 | 70 | LÜTZEN Caroline Stick -2006 | Hvidovre AM | |||
6 | 129 | HANSGAARD Thea Lei -2005 | Trongårdens IF | |||
7 | 41 | REVALL Frida -2006 | Greve Atletik | |||
8 | 97 | JÆGER Emilie -2006 | IK Hellas |
PIGER 14-15 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 15.13 |
Antal heats: 2 - Til finale (AB-finale): 12 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 65 | 7.35 | 7.35 | RASMUSSEN Sarah -2004 | Herlufsholm GF ATM | |
2 | 91 | 7.43 | MIKKELSEN Stine Engberg -2004 | Hvidovre AM | ||
3 | 85 | NAGELL Mira Brix -2004 | Hvidovre AM | |||
4 | 46 | HENRIKSEN Jasmin -2003 | Greve Atletik | |||
5 | 43 | RASMUSSEN Ida Boe -2003 | Greve Atletik | |||
6 | 50 | HØKILDE-WASSMANN Louise -2003 | Greve Atletik | |||
7 | 8 | SVARE Julie -2003 | Amager AC | |||
8 | 14 | HAGENSEN Liva Vendelboe -2003 | Amager AC |
PIGER 14-15 ÅR - 1000 METER | LØR KL. 12.15 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 72 | LARSEN Cecilie Gorm -2004 | Hvidovre AM |
PIGER 14-15 ÅR - 50 METER HÆK | LØR KL. 13.40 |
( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 6.00 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 11 | PALLESEN Laura Juul -2003 | Amager AC | |||
2 | 50 | HØKILDE-WASSMANN Louise -2003 | Greve Atletik | |||
3 | 91 | MIKKELSEN Stine Engberg -2004 | Hvidovre AM | |||
4 | 75 | MOGENSEN Emma Surlykke -2003 | Hvidovre AM | |||
5 | 72 | LARSEN Cecilie Gorm -2004 | Hvidovre AM |
PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 12.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 21 | 1.41 | 1.41 | NORDHALD Lia Palmberg -2003 | Bagsværd AC | |
2 | 20 | 1.40 | 1.40 | BANG Ingrid Bach Jensen -2003 | Bagsværd AC | |
3 | 72 | 0.14 | LARSEN Cecilie Gorm -2004 | Hvidovre AM | ||
4 | 75 | MOGENSEN Emma Surlykke -2003 | Hvidovre AM |
PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRING | LØR KL. 14.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 12 | BUCHARD Laura-Jo -2005 | Amager AC | |||
2 | 138 | JENSEN Eva Kirstein -2004 | Amager AC | |||
3 | 2 | VIPLE Annabelle -2005 | Amager AC |
PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 15.00 |
( PLANKE ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 118 | 5.72 | 5.72 | ANDERSEN Josefine Skifter -2003 | Slagelse Atletik Delta | |
2 | 91 | 4.75 | MIKKELSEN Stine Engberg -2004 | Hvidovre AM | ||
3 | 18 | 4.70 | 4.70 | THRANE Amalie -2003 | Bagsværd AC | |
4 | 21 | 4.57 | 4.57 | NORDHALD Lia Palmberg -2003 | Bagsværd AC | |
5 | 65 | 4.27 | 4.27 | RASMUSSEN Sarah -2004 | Herlufsholm GF ATM | |
6 | 20 | 4.24 | 4.24 | BANG Ingrid Bach Jensen -2003 | Bagsværd AC | |
7 | 46 | HENRIKSEN Jasmin -2003 | Greve Atletik | |||
8 | 14 | HAGENSEN Liva Vendelboe -2003 | Amager AC | |||
9 | 72 | LARSEN Cecilie Gorm -2004 | Hvidovre AM | |||
10 | 11 | PALLESEN Laura Juul -2003 | Amager AC | |||
11 | 75 | MOGENSEN Emma Surlykke -2003 | Hvidovre AM | |||
12 | 85 | NAGELL Mira Brix -2004 | Hvidovre AM |
PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 11.05 |
( 3.0 KG ) |
( Ved stangspring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 75 | MOGENSEN Emma Surlykke -2003 | Hvidovre AM | |||
2 | 43 | RASMUSSEN Ida Boe -2003 | Greve Atletik | |||
3 | 72 | LARSEN Cecilie Gorm -2004 | Hvidovre AM | |||
4 | 91 | MIKKELSEN Stine Engberg -2004 | Hvidovre AM | |||
5 | 85 | NAGELL Mira Brix -2004 | Hvidovre AM | |||
6 | 46 | HENRIKSEN Jasmin -2003 | Greve Atletik |
PIGER 16-17 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 15.21 |
Til finale (AB-finale): 6 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 86 | JEPSEN Misja B. -2001 | Hvidovre AM | |||
2 | 68 | NØRREMARK Carla -2002 | Hvidovre AM | |||
3 | 66 | NØRREMARSK Bjørk -2002 | Hvidovre AM | |||
4 | 55 | OLSSON Sara -2002 | Greve Atletik |
PIGER 16-17 ÅR - 50 METER HÆK | LØR KL. 13.55 |
( 76.2 CM, 4 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 11.50 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 55 | OLSSON Sara -2002 | Greve Atletik | |||
2 | 66 | NØRREMARSK Bjørk -2002 | Hvidovre AM |
PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 14.05 |
( PLANKE ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 139 | DAHL Marie -2001 | Greve Atletik | |||
2 | 55 | OLSSON Sara -2002 | Greve Atletik | |||
3 | 66 | NØRREMARSK Bjørk -2002 | Hvidovre AM | |||
4 | 68 | NØRREMARK Carla -2002 | Hvidovre AM | |||
5 | 48 | ZILSTORFF Laura -2002 | Greve Atletik |
PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 12.10 |
( 3.0 KG ) |
( Ved stangspring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 120 | 9.75 | BANK-MIKKELSEN Emilie -2002 | Sparta | ||
2 | 48 | ZILSTORFF Laura -2002 | Greve Atletik |
PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 12.10 |
( 4.0 KG ) |
( Ved stangspring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 135 | HARTMANN Annesofie -2000 | Hvidovre AM | |||
2 | 134 | JENSEN Thea -1999 | Hvidovre AM |
KVINDER SENIOR - 50 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 15.21 |
Til finale (AB-finale): 6 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 113 | 7.75 | 7.75 | LUND Katrine -1990 | Københavns IF | |
2 | 112 | NICOLAISEN Helena -1995 | Københavns IF |
KVINDER SENIOR - 50 METER HÆK | LØR KL. 13.55 |
( 83.8 CM, 4 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 11.50 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 112 | NICOLAISEN Helena -1995 | Københavns IF | |||
2 | 45 | RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 | Greve Atletik |
KVINDER SENIOR - STANGSPRING | LØR KL. 14.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 9 | LADEFOGED Kate -1996 | Amager AC | |||
2 | 5 | ANDERBERG Freyja -1993 | Amager AC |
KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 14.05 |
( PLANKE ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 45 | RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 | Greve Atletik |
KVINDER SENIOR - KUGLESTØD | LØR KL. 12.10 |
( 4.0 KG ) |
( Ved stangspring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 45 | RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 | Greve Atletik | |||
2 | 56 | SKOVGAARD Sofie -1993 | Greve Atletik |
DRENGE 8-9 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 14.12 |
Antal heats: 2 - Til finale (AB-finale): 12 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 102 | 8.46 | GREN Jeppe From -2009 | IK Hellas | ||
2 | 109 | 10.31 | NIELSEN Viggo Lysemose -2011 | IK Hellas | ||
3 | 37 | HELK Vilhelm -2010 | Frederiksberg IF | |||
4 | 28 | ISAM Carl -2010 | Frederiksberg IF | |||
5 | 126 | SONNE Frederik -2007 | Trongårdens IF | |||
6 | 33 | PALM Ludwig -2010 | Frederiksberg IF | |||
7 | 7 | GRETLUND Jonas -2009 | Amager AC | |||
8 | 99 | OLDRUP Frederik Raldorf -2010 | IK Hellas | |||
9 | 34 | 10.36 | RASMU Magnus Lithen Frost -2009 | Frederiksberg IF | ||
10 | 93 | KITCHEN Aidan -2011 | IK Hellas | |||
11 | 108 | PETERSEN Valdemar -2012 | IK Hellas | |||
12 | 92 | ESBENSEN Storm Abildtrup -2010 | Hvidovre AM |
DRENGE 8-9 ÅR - 50 METER HÆK | LØR KL. 13.15 |
( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 102 | 13.24 | GREN Jeppe From -2009 | IK Hellas | ||
2 | 7 | GRETLUND Jonas -2009 | Amager AC |
DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 10.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 7 | GRETLUND Jonas -2009 | Amager AC |
DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 11.05 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 102 | 2.84 | GREN Jeppe From -2009 | IK Hellas | ||
2 | 109 | 2.13 | NIELSEN Viggo Lysemose -2011 | IK Hellas | ||
3 | 92 | ESBENSEN Storm Abildtrup -2010 | Hvidovre AM | |||
4 | 31 | ABRAHAMSSON Lasse Sterup -2009 | Frederiksberg IF | |||
5 | 93 | KITCHEN Aidan -2011 | IK Hellas | |||
6 | 99 | OLDRUP Frederik Raldorf -2010 | IK Hellas | |||
7 | 36 | ABRAHAMSSON Mikkel Sterup -2011 | Frederiksberg IF | |||
8 | 34 | 2.66 | RASMU Magnus Lithen Frost -2009 | Frederiksberg IF | ||
9 | 33 | PALM Ludwig -2010 | Frederiksberg IF | |||
10 | 7 | GRETLUND Jonas -2009 | Amager AC | |||
11 | 126 | SONNE Frederik -2007 | Trongårdens IF |
DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 11.05 |
( 2.0 KG ) |
( Ved højdespring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 102 | 4.95 | GREN Jeppe From -2009 | IK Hellas | ||
2 | 109 | 2.58 | NIELSEN Viggo Lysemose -2011 | IK Hellas | ||
3 | 34 | 4.83 | RASMU Magnus Lithen Frost -2009 | Frederiksberg IF | ||
4 | 126 | SONNE Frederik -2007 | Trongårdens IF | |||
5 | 31 | ABRAHAMSSON Lasse Sterup -2009 | Frederiksberg IF | |||
6 | 99 | OLDRUP Frederik Raldorf -2010 | IK Hellas | |||
7 | 93 | KITCHEN Aidan -2011 | IK Hellas | |||
8 | 36 | ABRAHAMSSON Mikkel Sterup -2011 | Frederiksberg IF | |||
9 | 37 | HELK Vilhelm -2010 | Frederiksberg IF | |||
10 | 7 | GRETLUND Jonas -2009 | Amager AC | |||
11 | 33 | PALM Ludwig -2010 | Frederiksberg IF |
DRENGE 8-9 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 12.05 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 102 | 8.77 | GREN Jeppe From -2009 | IK Hellas | ||
2 | 109 | 3.63 | NIELSEN Viggo Lysemose -2011 | IK Hellas | ||
3 | 37 | HELK Vilhelm -2010 | Frederiksberg IF | |||
4 | 99 | OLDRUP Frederik Raldorf -2010 | IK Hellas |
DRENGE 8-9 ÅR - 3 KAMP | LØR KL. 14.45 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 99 | OLDRUP Frederik Raldorf -2010 | IK Hellas | |||
2 | 33 | PALM Ludwig -2010 | Frederiksberg IF | |||
3 | 126 | SONNE Frederik -2007 | Trongårdens IF | |||
4 | 34 | RASMU Magnus Lithen Frost -2009 | Frederiksberg IF | |||
5 | 109 | NIELSEN Viggo Lysemose -2011 | IK Hellas | |||
6 | 93 | KITCHEN Aidan -2011 | IK Hellas | |||
7 | 7 | GRETLUND Jonas -2009 | Amager AC | |||
8 | 102 | GREN Jeppe From -2009 | IK Hellas |
DRENGE 10-11 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 14.28 |
Antal heats: 2 - Til finale (AB-finale): 12 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 25 | 7.61 | 7.61 | KNUDSEN Thor -2007 | Bagsværd AC | |
2 | 24 | 8.02 | 8.02 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | |
3 | 26 | 8.03 | CHRISTENSEN August Skytte -2007 | Ballerup AK | ||
4 | 98 | 9.41 | HARDING Frederik -2008 | IK Hellas | ||
5 | 94 | 9.43 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas | ||
6 | 64 | 10.50 | 10.50 | VIELSØE-NIELSEN Magnus -2007 | Herlufsholm GF ATM | |
7 | 44 | STØRZER-ELLIS Jacob -2008 | Greve Atletik | |||
8 | 3 | THOMSEN August Cudrio -2008 | Amager AC | |||
9 | 95 | JØRGENSEN Ask -2008 | IK Hellas | |||
10 | 100 | OMKVIST Hjalte Højmark -2008 | IK Hellas | |||
11 | 6 | ANDREAS Gustav Bollerslev -2008 | Amager AC |
DRENGE 10-11 ÅR - 600 METER | LØR KL. 12.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 26 | CHRISTENSEN August Skytte -2007 | Ballerup AK |
DRENGE 10-11 ÅR - 50 METER HÆK | LØR KL. 13.20 |
( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 26 | 9.43 | CHRISTENSEN August Skytte -2007 | Ballerup AK | ||
2 | 24 | 10.58 | 10.58 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | |
3 | 95 | 11.69 | JØRGENSEN Ask -2008 | IK Hellas | ||
4 | 94 | 11.79 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas |
DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 10.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 26 | 1.45 | CHRISTENSEN August Skytte -2007 | Ballerup AK | ||
2 | 24 | 1.17 | 1.17 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | |
3 | 94 | 1.01 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas | ||
4 | 6 | ANDREAS Gustav Bollerslev -2008 | Amager AC | |||
5 | 3 | THOMSEN August Cudrio -2008 | Amager AC |
DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 11.50 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 25 | 4.55 | 4.55 | KNUDSEN Thor -2007 | Bagsværd AC | |
2 | 26 | 4.35 | CHRISTENSEN August Skytte -2007 | Ballerup AK | ||
3 | 24 | 4.09 | 4.09 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | |
4 | 94 | 3.09 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas | ||
5 | 98 | 2.92 | HARDING Frederik -2008 | IK Hellas | ||
6 | 64 | 2.57 | 2.57 | VIELSØE-NIELSEN Magnus -2007 | Herlufsholm GF ATM | |
7 | 6 | ANDREAS Gustav Bollerslev -2008 | Amager AC | |||
8 | 44 | STØRZER-ELLIS Jacob -2008 | Greve Atletik | |||
9 | 100 | OMKVIST Hjalte Højmark -2008 | IK Hellas | |||
10 | 3 | THOMSEN August Cudrio -2008 | Amager AC | |||
11 | 95 | JØRGENSEN Ask -2008 | IK Hellas |
DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 10.30 |
( 2.0 KG ) |
( Ved stangspring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 24 | 8.69 | 8.69 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | |
2 | 26 | 8.40 | CHRISTENSEN August Skytte -2007 | Ballerup AK | ||
3 | 94 | 4.78 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas | ||
4 | 98 | 4.66 | HARDING Frederik -2008 | IK Hellas | ||
5 | 95 | 0.55 | JØRGENSEN Ask -2008 | IK Hellas | ||
6 | 3 | THOMSEN August Cudrio -2008 | Amager AC | |||
7 | 25 | KNUDSEN Thor -2007 | Bagsværd AC | |||
8 | 100 | OMKVIST Hjalte Højmark -2008 | IK Hellas |
DRENGE 10-11 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 11.35 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 24 | 15.01 | 15.01 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | |
2 | 98 | 10.74 | HARDING Frederik -2008 | IK Hellas | ||
3 | 94 | 0.53 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas | ||
4 | 95 | JØRGENSEN Ask -2008 | IK Hellas | |||
5 | 26 | CHRISTENSEN August Skytte -2007 | Ballerup AK |
DRENGE 10-11 ÅR - 3 KAMP | LØR KL. 15.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 26 | CHRISTENSEN August Skytte -2007 | Ballerup AK | |||
2 | 98 | HARDING Frederik -2008 | IK Hellas | |||
3 | 94 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas | |||
4 | 95 | JØRGENSEN Ask -2008 | IK Hellas | |||
5 | 25 | KNUDSEN Thor -2007 | Bagsværd AC | |||
6 | 3 | THOMSEN August Cudrio -2008 | Amager AC | |||
7 | 24 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | |||
8 | 100 | OMKVIST Hjalte Højmark -2008 | IK Hellas |
DRENGE 12-13 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 15.05 |
Antal heats: 2 - Til finale (AB-finale): 12 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 62 | 7.58 | 7.58 | AABO Lance -2006 | Herlufsholm GF ATM | |
2 | 63 | 7.80 | 7.80 | VIELSØE-NIELSEN Mads -2005 | Herlufsholm GF ATM | |
3 | 87 | HORNBÆK Ole -2005 | Hvidovre AM | |||
4 | 82 | SPUUR Lucas -2005 | Hvidovre AM | |||
5 | 67 | LASSEN Carl da Cunha -2005 | Hvidovre AM | |||
6 | 80 | BIRK Kasper -2006 | Hvidovre AM | |||
7 | 90 | URSEA Stefan -2005 | Hvidovre AM | |||
8 | 81 | THOM Laurits Læbo Rehhoff -2006 | Hvidovre AM |
DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METER | LØR KL. 12.30 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 88 | 3.13.99 | CLAUSEN Simon W. -2005 | Hvidovre AM | ||
2 | 67 | LASSEN Carl da Cunha -2005 | Hvidovre AM | |||
3 | 80 | BIRK Kasper -2006 | Hvidovre AM | |||
4 | 131 | QVISTGAARD Valdemar -2005 | Trongårdens IF | |||
5 | 90 | URSEA Stefan -2005 | Hvidovre AM |
DRENGE 12-13 ÅR - 50 METER HÆK | LØR KL. 13.45 |
( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 6.00 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 96 | 9.70 | SOLVANG Elias -2005 | IK Hellas | ||
2 | 81 | THOM Laurits Læbo Rehhoff -2006 | Hvidovre AM | |||
3 | 80 | BIRK Kasper -2006 | Hvidovre AM |
DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 10.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 104 | 1.30 | LAUSTSEN Lucas -2005 | IK Hellas | ||
2 | 110 | 1.20 | WELLENDORF William -2005 | IK Hellas | ||
3 | 82 | SPUUR Lucas -2005 | Hvidovre AM |
DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 12.35 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 62 | 4.49 | 4.49 | AABO Lance -2006 | Herlufsholm GF ATM | |
2 | 63 | 4.43 | 4.43 | VIELSØE-NIELSEN Mads -2005 | Herlufsholm GF ATM | |
3 | 96 | 4.14 | SOLVANG Elias -2005 | IK Hellas | ||
4 | 104 | 4.02 | LAUSTSEN Lucas -2005 | IK Hellas | ||
5 | 81 | THOM Laurits Læbo Rehhoff -2006 | Hvidovre AM | |||
6 | 90 | URSEA Stefan -2005 | Hvidovre AM | |||
7 | 87 | HORNBÆK Ole -2005 | Hvidovre AM | |||
8 | 80 | BIRK Kasper -2006 | Hvidovre AM | |||
9 | 67 | LASSEN Carl da Cunha -2005 | Hvidovre AM | |||
10 | 131 | QVISTGAARD Valdemar -2005 | Trongårdens IF | |||
11 | 88 | CLAUSEN Simon W. -2005 | Hvidovre AM | |||
12 | 73 | SIEGISMUND Daniel L.R. -2005 | Hvidovre AM |
DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 10.00 |
( 3.0 KG ) |
( Ved stangspring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 87 | HORNBÆK Ole -2005 | Hvidovre AM | |||
2 | 73 | SIEGISMUND Daniel L.R. -2005 | Hvidovre AM | |||
3 | 40 | PEDERSEN Frederik -2005 | Greve Atletik | |||
4 | 38 | PEDERSEN Emil -2005 | Greve Atletik | |||
5 | 90 | URSEA Stefan -2005 | Hvidovre AM | |||
6 | 81 | THOM Laurits Læbo Rehhoff -2006 | Hvidovre AM | |||
7 | 88 | CLAUSEN Simon W. -2005 | Hvidovre AM | |||
8 | 80 | BIRK Kasper -2006 | Hvidovre AM |
DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 11.35 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 96 | SOLVANG Elias -2005 | IK Hellas | |||
2 | 88 | CLAUSEN Simon W. -2005 | Hvidovre AM | |||
3 | 67 | LASSEN Carl da Cunha -2005 | Hvidovre AM | |||
4 | 87 | HORNBÆK Ole -2005 | Hvidovre AM | |||
5 | 73 | SIEGISMUND Daniel L.R. -2005 | Hvidovre AM | |||
6 | 82 | SPUUR Lucas -2005 | Hvidovre AM |
DRENGE 12-13 ÅR - 3 KAMP | LØR KL. 16.03 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 90 | URSEA Stefan -2005 | Hvidovre AM | |||
2 | 80 | BIRK Kasper -2006 | Hvidovre AM | |||
3 | 81 | THOM Laurits Læbo Rehhoff -2006 | Hvidovre AM | |||
4 | 82 | SPUUR Lucas -2005 | Hvidovre AM |
DRENGE 14-15 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 15.25 |
Til finale (AB-finale): 6 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 101 | 7.00 | RASMUSSEN Hugo -2003 | IK Hellas | ||
2 | 57 | 7.23 | JØRGENSE Victor Tvistholm -2004 | Greve Atletik | ||
3 | 61 | 7.39 | 7.39 | AABO Carl -2004 | Herlufsholm GF ATM | |
4 | 78 | 7.55 | STRUNGE Jonas -2004 | Hvidovre AM | ||
5 | 121 | KRÜGER Vilhelm -2004 | Sparta | |||
6 | 71 | DNS | BENGTSSON Casper -2003 | Hvidovre AM |
DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METER | LØR KL. 12.30 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 110 | 3.30 | WELLENDORF William -2005 | IK Hellas | ||
2 | 57 | JØRGENSE Victor Tvistholm -2004 | Greve Atletik | |||
3 | 130 | RIBER Tobias Bjørnbak -2004 | Trongårdens IF |
DRENGE 14-15 ÅR - 50 METER HÆK | LØR KL. 13.55 |
( 83.8 CM, 4 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 11.50 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 101 | 7.84 | RASMUSSEN Hugo -2003 | IK Hellas | ||
2 | 15 | MONNERET Sebastian -2003 | Amager AC |
DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 12.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 122 | 1.82 | KOPP Wilhelm -2003 | Sparta | ||
2 | 78 | 0.15 | STRUNGE Jonas -2004 | Hvidovre AM | ||
3 | 130 | RIBER Tobias Bjørnbak -2004 | Trongårdens IF |
DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRING | LØR KL. 14.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 60 | 3.10 | 3.10 | MORTENSEN Julius Haansbæk -2005 | Helsingør IF Atletik | |
2 | 59 | 2.10 | 2.10 | MORTENSEN Carl Haansbæk -2005 | Helsingør IF Atletik |
DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 14.05 |
( PLANKE ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 121 | 6.00 | KRÜGER Vilhelm -2004 | Sparta | ||
2 | 101 | 5.31 | RASMUSSEN Hugo -2003 | IK Hellas | ||
3 | 61 | 5.15 | 5.15 | AABO Carl -2004 | Herlufsholm GF ATM | |
4 | 57 | JØRGENSE Victor Tvistholm -2004 | Greve Atletik | |||
5 | 71 | DNS | BENGTSSON Casper -2003 | Hvidovre AM |
DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRING | LØR KL. 15.00 |
( PLANKE ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 101 | 11.71 | RASMUSSEN Hugo -2003 | IK Hellas | ||
2 | 119 | 10.30 | MEHROTRA Dhruv -2003 | Sparta | ||
3 | 78 | 0.87 | STRUNGE Jonas -2004 | Hvidovre AM | ||
4 | 15 | MONNERET Sebastian -2003 | Amager AC |
DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 11.05 |
( 4.0 KG ) |
( Ved stangspring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 121 | 11.43 | KRÜGER Vilhelm -2004 | Sparta | ||
2 | 117 | 9.93 | 9.93 | HENNECKE Theodor -2004 | Roar Atletik | |
3 | 130 | RIBER Tobias Bjørnbak -2004 | Trongårdens IF | |||
4 | 57 | JØRGENSE Victor Tvistholm -2004 | Greve Atletik |
DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 12.10 |
( 6.0 KG ) |
( Ved stangspring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 136 | LEHNERT Stefan -1999 | Hvidovre AM | |||
2 | 137 | RINGSTED Mads -1999 | Københavns IF |
MÆND SENIOR - 50 METER - INDLEDENDE | LØR KL. 15.25 |
Til finale (AB-finale): 6 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 111 | YADANYAR Daryoush -1986 | Københavns IF |
MÆND SENIOR - 1000 METER | LØR KL. 12.30 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 83 | 2.47.00 | SIKORA Mathias -2000 | Hvidovre AM |
MÆND SENIOR - HØJDESPRING | LØR KL. 12.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 77 | LILNNEMANN Jonas Danker -2000 | Hvidovre AM |
MÆND SENIOR - STANGSPRING | LØR KL. 14.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 114 | GIOGETTI Carlo Andrea -1953 | Odense Atletik | |||
2 | 115 | SØRENSEN Mogens -1959 | Odense Atletik |
KVINDER 70-74 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 10.50 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 76 | 1.05 | FALDAGER Inge -1948 | Hvidovre AM |
KVINDER 70-74 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 12.10 |
( 3.0 KG ) |
( Ved stangspring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 76 | FALDAGER Inge -1948 | Hvidovre AM |
MÆND 60-64 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 12.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 116 | HOEL Ralph -1955 | Roar Atletik |
MÆND 70-74 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 12.10 |
( 4.0 KG ) |
( Ved stangspring ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 133 | HØYER Knud -1946 | Greve Atletik |
Genereret af MARS version 2.0.0.405 fredag den 9. februar 2018 klokken 18:05