PROGRAM |
den 17.dec 2017 på Hvidovre Stadion |
Arrangør: Hvidovre AM |
PIGER 8-9 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 13.15 |
Antal heats: 3 - Til finale (AB-finale): 16 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 36 | JENSEN Louise Lehman -2008 | Frederiksberg IF | |||
2 | 33 | MADSE Kathrine Filtenborg -2010 | Frederiksberg IF | |||
3 | 47 | JØRGENS Filippa Tvistholm -2008 | Greve Atletik | |||
4 | 15 | THYRSTED Siri Nissen -2008 | Amager Atletik Club | |||
5 | 39 | KOBBERØ Mie Leonora -2010 | Frederiksberg IF | |||
6 | 31 | 9.36 | RASMU Josephine Bechgaard -2008 | Frederiksberg IF | ||
7 | 29 | PEDERSEN Evenly Seeger -2010 | Frederiksberg IF | |||
8 | 28 | 8.84 | FALCK Esther -2008 | Frederiksberg IF | ||
9 | 58 | OLESEN Sofie -2008 | Greve Atletik | |||
10 | 12 | SVARE Line -2008 | Amager Atletik Club | |||
11 | 49 | ANDERSEN Helene -2008 | Greve Atletik | |||
12 | 27 | HVELPLUND Elsa Kyster -2008 | Frederiksberg IF | |||
13 | 100 | GREN Sofie From -2012 | IK Hellas | |||
14 | 35 | 10.73 | JENSEN Laura Lehman -2010 | Frederiksberg IF | ||
15 | 52 | FALJIC Leila -2008 | Greve Atletik | |||
16 | 43 | HESTHAVEN Amalie -2008 | Gentofte IK |
PIGER 8-9 ÅR - 600 METER | SØN KL. 12.30 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 47 | JØRGENS Filippa Tvistholm -2008 | Greve Atletik |
PIGER 8-9 ÅR - 50 METER HÆK | SØN KL. 12.30 |
( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 43 | HESTHAVEN Amalie -2008 | Gentofte IK | |||
2 | 109 | HANSGAARD Viola Lei -2008 | Trongårdens IF |
PIGER 8-9 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 11.20 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 27 | 0.90 | HVELPLUND Elsa Kyster -2008 | Frederiksberg IF | ||
2 | 109 | HANSGAARD Viola Lei -2008 | Trongårdens IF | |||
3 | 26 | 0.95 | COTTO Catharina -2008 | Frederiksberg IF |
PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING | SØN KL. 10.00 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 43 | 2.25 | HESTHAVEN Amalie -2008 | Gentofte IK | ||
2 | 100 | 1.58 | GREN Sofie From -2012 | IK Hellas | ||
3 | 58 | OLESEN Sofie -2008 | Greve Atletik | |||
4 | 52 | FALJIC Leila -2008 | Greve Atletik | |||
5 | 15 | THYRSTED Siri Nissen -2008 | Amager Atletik Club | |||
6 | 49 | ANDERSEN Helene -2008 | Greve Atletik | |||
7 | 12 | SVARE Line -2008 | Amager Atletik Club | |||
8 | 47 | JØRGENS Filippa Tvistholm -2008 | Greve Atletik | |||
9 | 28 | 3.58 | FALCK Esther -2008 | Frederiksberg IF | ||
10 | 27 | 3.33 | HVELPLUND Elsa Kyster -2008 | Frederiksberg IF | ||
11 | 33 | MADSE Kathrine Filtenborg -2010 | Frederiksberg IF | |||
12 | 31 | 3.11 | RASMU Josephine Bechgaard -2008 | Frederiksberg IF | ||
13 | 35 | 2.76 | JENSEN Laura Lehman -2010 | Frederiksberg IF | ||
14 | 29 | PEDERSEN Evenly Seeger -2010 | Frederiksberg IF | |||
15 | 36 | 3.34 | JENSEN Louise Lehman -2008 | Frederiksberg IF | ||
16 | 39 | KOBBERØ Mie Leonora -2010 | Frederiksberg IF |
PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 11.45 |
( 1.0 KG ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 33 | MADSE Kathrine Filtenborg -2010 | Frederiksberg IF | |||
2 | 36 | 5.88 | JENSEN Louise Lehman -2008 | Frederiksberg IF | ||
3 | 12 | SVARE Line -2008 | Amager Atletik Club | |||
4 | 100 | GREN Sofie From -2012 | IK Hellas | |||
5 | 28 | 4.81 | FALCK Esther -2008 | Frederiksberg IF | ||
6 | 39 | KOBBERØ Mie Leonora -2010 | Frederiksberg IF | |||
7 | 109 | HANSGAARD Viola Lei -2008 | Trongårdens IF | |||
8 | 31 | 4.66 | RASMU Josephine Bechgaard -2008 | Frederiksberg IF | ||
9 | 47 | JØRGENS Filippa Tvistholm -2008 | Greve Atletik | |||
10 | 26 | 4.35 | COTTO Catharina -2008 | Frederiksberg IF | ||
11 | 35 | 2.61 | JENSEN Laura Lehman -2010 | Frederiksberg IF |
PIGER 8-9 ÅR - SPYDKAST | SØN KL. 11.00 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 43 | HESTHAVEN Amalie -2008 | Gentofte IK | |||
2 | 29 | PEDERSEN Evenly Seeger -2010 | Frederiksberg IF | |||
3 | 100 | GREN Sofie From -2012 | IK Hellas | |||
4 | 26 | COTTO Catharina -2008 | Frederiksberg IF |
PIGER 8-9 ÅR - 3 KAMP | SØN KL. 14.10 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 31 | RASMU Josephine Bechgaard -2008 | Frederiksberg IF | |||
2 | 47 | JØRGENS Filippa Tvistholm -2008 | Greve Atletik | |||
3 | 12 | SVARE Line -2008 | Amager Atletik Club | |||
4 | 35 | JENSEN Laura Lehman -2010 | Frederiksberg IF | |||
5 | 100 | GREN Sofie From -2012 | IK Hellas | |||
6 | 39 | KOBBERØ Mie Leonora -2010 | Frederiksberg IF | |||
7 | 36 | JENSEN Louise Lehman -2008 | Frederiksberg IF | |||
8 | 28 | FALCK Esther -2008 | Frederiksberg IF | |||
9 | 33 | MADSE Kathrine Filtenborg -2010 | Frederiksberg IF |
PIGER 10-11 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 13.43 |
Antal heats: 2 - Til finale (AB-finale): 7 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 64 | 7.75 | JENSEN Frederikke -2006 | Herlufsholm GF ATM | ||
2 | 17 | 7.87 | KNUDSEN Freja Isabel -2007 | Bagsværd AC | ||
3 | 20 | 8.25 | SVENSON Mille Zentner -2006 | Bagsværd AC | ||
4 | 22 | 8.55 | BOSACK Sophia -2006 | Bagsværd AC | ||
5 | 60 | JENSEN Viola -2006 | Greve Atletik | |||
6 | 3 | ANDERS Anna Nova Kronberg -2007 | Amager Atletik Club | |||
7 | 54 | MELLERGAARD Lyng -2006 | Greve Atletik |
PIGER 10-11 ÅR - 50 METER HÆK | SØN KL. 12.30 |
( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 22 | 11.18 | BOSACK Sophia -2006 | Bagsværd AC | ||
2 | 2 | THYRSTED Ada Nissen -2006 | Amager Atletik Club | |||
3 | 54 | MELLERGAARD Lyng -2006 | Greve Atletik |
PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 11.20 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 2 | THYRSTED Ada Nissen -2006 | Amager Atletik Club |
PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING | SØN KL. 12.15 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 17 | 4.45 | KNUDSEN Freja Isabel -2007 | Bagsværd AC | ||
2 | 64 | 3.78 | JENSEN Frederikke -2006 | Herlufsholm GF ATM | ||
3 | 22 | 3.64 | BOSACK Sophia -2006 | Bagsværd AC | ||
4 | 19 | 3.58 | SVENSON Mile Zentner -2006 | Bagsværd AC | ||
5 | 3 | ANDERS Anna Nova Kronberg -2007 | Amager Atletik Club | |||
6 | 2 | THYRSTED Ada Nissen -2006 | Amager Atletik Club |
PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 10.00 |
( 1.0 KG ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 20 | 7.22 | SVENSON Mille Zentner -2006 | Bagsværd AC | ||
2 | 54 | MELLERGAARD Lyng -2006 | Greve Atletik |
PIGER 10-11 ÅR - SPYDKAST | SØN KL. 11.00 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 17 | KNUDSEN Freja Isabel -2007 | Bagsværd AC | |||
2 | 3 | ANDERS Anna Nova Kronberg -2007 | Amager Atletik Club |
PIGER 12-13 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 14.39 |
Antal heats: 2 - Til finale (AB-finale): 12 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 80 | BER Josephine Westergaard -2004 | Hvidovre AM | |||
2 | 69 | RASMUSSEN Sarah -2004 | Herlufsholm GF ATM | |||
3 | 71 | STABELL Anemone Liv -2005 | Hvidovre AM | |||
4 | 7 | LAVRSEN Filippa -2005 | Amager Atletik Club | |||
5 | 91 | MIKKELSEN Stine Engberg -2004 | Hvidovre AM | |||
6 | 5 | JØRGENSEN Caroline -2005 | Amager Atletik Club | |||
7 | 44 | HOLME Angelina -2004 | Greve Atletik | |||
8 | 1 | DAMSØ Lise -2004 | AK Brøndby | |||
9 | 85 | BRIX Mira -2004 | Hvidovre AM | |||
10 | 77 | LARSEN Cecilie Gorm -2004 | Hvidovre AM | |||
11 | 108 | HANSGAARD Thea Lei -2005 | Trongårdens IF | |||
12 | 11 | BUCHARD Laura-Jo -2005 | Amager Atletik Club |
PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER | SØN KL. 13.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 80 | BER Josephine Westergaard -2004 | Hvidovre AM | |||
2 | 77 | LARSEN Cecilie Gorm -2004 | Hvidovre AM |
PIGER 12-13 ÅR - 50 METER HÆK | SØN KL. 12.40 |
( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 67 | SMED Nynne -2004 | Herlufsholm GF ATM | |||
2 | 91 | MIKKELSEN Stine Engberg -2004 | Hvidovre AM |
PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 10.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 77 | LARSEN Cecilie Gorm -2004 | Hvidovre AM | |||
2 | 55 | ANDERSEN Matilde -2004 | Greve Atletik |
PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING | SØN KL. 12.15 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 30 | 5.22 | FALCK Ingeborg -2004 | Frederiksberg IF | ||
2 | 108 | HANSGAARD Thea Lei -2005 | Trongårdens IF | |||
3 | 7 | LAVRSEN Filippa -2005 | Amager Atletik Club | |||
4 | 80 | BER Josephine Westergaard -2004 | Hvidovre AM | |||
5 | 91 | MIKKELSEN Stine Engberg -2004 | Hvidovre AM | |||
6 | 88 | BJØRKLUND Olivia -2004 | Hvidovre AM | |||
7 | 1 | DAMSØ Lise -2004 | AK Brøndby | |||
8 | 85 | BRIX Mira -2004 | Hvidovre AM | |||
9 | 71 | STABELL Anemone Liv -2005 | Hvidovre AM | |||
10 | 55 | ANDERSEN Matilde -2004 | Greve Atletik | |||
11 | 69 | 4.51 | RASMUSSEN Sarah -2004 | Herlufsholm GF ATM | ||
12 | 44 | HOLME Angelina -2004 | Greve Atletik | |||
13 | 5 | JØRGENSEN Caroline -2005 | Amager Atletik Club |
PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 10.00 |
( 2.0 KG ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 85 | BRIX Mira -2004 | Hvidovre AM | |||
2 | 77 | LARSEN Cecilie Gorm -2004 | Hvidovre AM | |||
3 | 69 | 7.28 | RASMUSSEN Sarah -2004 | Herlufsholm GF ATM | ||
4 | 108 | HANSGAARD Thea Lei -2005 | Trongårdens IF | |||
5 | 1 | DAMSØ Lise -2004 | AK Brøndby | |||
6 | 44 | HOLME Angelina -2004 | Greve Atletik | |||
7 | 71 | STABELL Anemone Liv -2005 | Hvidovre AM | |||
8 | 5 | JØRGENSEN Caroline -2005 | Amager Atletik Club |
PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST | SØN KL. 11.00 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 71 | STABELL Anemone Liv -2005 | Hvidovre AM |
PIGER 12-13 ÅR - 3 KAMP | SØN KL. 15.25 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 11 | BUCHARD Laura-Jo -2005 | Amager Atletik Club | |||
2 | 5 | JØRGENSEN Caroline -2005 | Amager Atletik Club | |||
3 | 108 | HANSGAARD Thea Lei -2005 | Trongårdens IF | |||
4 | 44 | HOLME Angelina -2004 | Greve Atletik | |||
5 | 85 | BRIX Mira -2004 | Hvidovre AM | |||
6 | 1 | DAMSØ Lise -2004 | AK Brøndby | |||
7 | 71 | STABELL Anemone Liv -2005 | Hvidovre AM |
PIGER 14-15 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 14.55 |
Antal heats: 2 - Til finale (AB-finale): 10 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 50 | 7.16 | RASMUSSEN Ida Boe -2003 | Greve Atletik | ||
2 | 57 | 7.44 | OLSSON Sara -2002 | Greve Atletik | ||
3 | 9 | SVARE Julie -2003 | Amager Atletik Club | |||
4 | 13 | HAGENSEN Liva Vendelboe -2003 | Amager Atletik Club | |||
5 | 76 | NØRREMARK Carla -2002 | Hvidovre AM | |||
6 | 74 | NØRREMARK Bjørk -2002 | Hvidovre AM | |||
7 | 66 | VAABENGAARD Natalie -2002 | Herlufsholm GF ATM |
PIGER 14-15 ÅR - 50 METER HÆK | SØN KL. 12.50 |
( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 6.00 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 50 | 7.87 | RASMUSSEN Ida Boe -2003 | Greve Atletik | ||
2 | 53 | HØKILDE-WASSMANN Louise -2003 | Greve Atletik | |||
3 | 10 | PALLESEN Laura juul -2003 | Amager Atletik Club | |||
4 | 107 | ANDERSEN Josefine Skifter -2003 | Slagelse Atletik Delta | |||
5 | 74 | NØRREMARK Bjørk -2002 | Hvidovre AM |
PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 10.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 72 | 1.56 | LORENZEN Anne Gundelach -2002 | Hvidovre AM |
PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRING | SØN KL. 13.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 6 | JENSEN Eva Kirstein -2004 | Amager Atletik Club |
PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING | SØN KL. 14.30 |
( PLANKE ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 50 | 5.48 | RASMUSSEN Ida Boe -2003 | Greve Atletik | ||
2 | 57 | 4.77 | OLSSON Sara -2002 | Greve Atletik | ||
3 | 76 | NØRREMARK Carla -2002 | Hvidovre AM | |||
4 | 74 | NØRREMARK Bjørk -2002 | Hvidovre AM | |||
5 | 10 | PALLESEN Laura juul -2003 | Amager Atletik Club | |||
6 | 107 | ANDERSEN Josefine Skifter -2003 | Slagelse Atletik Delta | |||
7 | 13 | HAGENSEN Liva Vendelboe -2003 | Amager Atletik Club |
PIGER 14-15 ÅR - TRESPRING | SØN KL. 13.20 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 66 | 9.41 | VAABENGAARD Natalie -2002 | Herlufsholm GF ATM |
PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 11.40 |
( 3.0 KG ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 72 | 9.69 | LORENZEN Anne Gundelach -2002 | Hvidovre AM | ||
2 | 53 | 7.76 | HØKILDE-WASSMANN Louise -2003 | Greve Atletik |
PIGER 16-17 ÅR - 50 METER HÆK | SØN KL. 13.00 |
( 76.2 CM, 4 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 11.50 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 51 | 8.78 | RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 | Greve Atletik |
PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING | SØN KL. 14.30 |
( PLANKE ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 51 | 4.81 | RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 | Greve Atletik |
PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 11.40 |
( 3.0 KG ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 51 | 8.75 | RASMUSSEN Jasmin Boe -2000 | Greve Atletik |
KVINDER SENIOR - 50 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 14.55 |
Til finale (AB-finale): 10 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 104 | 7.07 | 7.07 | BOELSMAND Signe -1991 | Københavns IF | |
2 | 103 | VENBORG Maria -1991 | Københavns IF | |||
3 | 102 | LARSEN Josefine Rosholm -1994 | Københavns IF |
KVINDER SENIOR - 50 METER HÆK | SØN KL. 13.00 |
( 83.8 CM, 4 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 11.50 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 102 | LARSEN Josefine Rosholm -1994 | Københavns IF | |||
2 | 104 | BOELSMAND Signe -1991 | Københavns IF |
KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRING | SØN KL. 14.30 |
( PLANKE ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 104 | 4.81 | 4.81 | BOELSMAND Signe -1991 | Københavns IF | |
2 | 102 | LARSEN Josefine Rosholm -1994 | Københavns IF |
DRENGE 8-9 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 13.27 |
Antal heats: 4 - Til finale (AB-finale): 22 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 21 | 7.71 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | ||
2 | 99 | 9.06 | GREN Jeppe From -2009 | IK Hellas | ||
3 | 101 | 9.15 | NIELSEN Viggo Lysemose -2011 | IK Hellas | ||
4 | 93 | 9.43 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas | ||
5 | 86 | ANDERSEN Nikolaj -2008 | Hvidovre AM | |||
6 | 4 | THOMSEN August Cudrio -2008 | Amager Atletik Club | |||
7 | 8 | GRETLUND Jonas -2009 | Amager Atletik Club | |||
8 | 89 | BASTKJÆR Rasmus -2008 | Hvidovre AM | |||
9 | 56 | DRAGE Mikkel -2008 | Greve Atletik | |||
10 | 34 | ABRAHAMSSON Lasse Sterup -2009 | Frederiksberg IF | |||
11 | 62 | 8.34 | KRYGER Birk -2008 | Herlufsholm GF ATM | ||
12 | 38 | 11.01 | RASMU Magnus Lithen Frost -2009 | Frederiksberg IF | ||
13 | 96 | HARDING Frederik -2008 | IK Hellas | |||
14 | 32 | THOMSEN Julius Egeskov -2011 | Frederiksberg IF | |||
15 | 92 | KOFOED Tobias Abildgaard -2011 | Hvidovre AM | |||
16 | 83 | KOFOED Magnus Abildgaard -2009 | Hvidovre AM | |||
17 | 40 | ABRAHAMSSON Mikkel Sterup -2011 | Frederiksberg IF | |||
18 | 94 | ZIEGLER Ante -2008 | IK Hellas | |||
19 | 97 | OLDRUP Frederik Raldorf -2010 | IK Hellas | |||
20 | 37 | PALM Ludwig -2010 | Frederiksberg IF | |||
21 | 98 | OMKVIST Hjalte Højmark -2008 | IK Hellas | |||
22 | 25 | THOMSEN August Egeskov -2008 | Frederiksberg IF | |||
23 | 41 | HELK Vilhelm -2010 | Frederiksberg IF |
DRENGE 8-9 ÅR - 600 METER | SØN KL. 12.30 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 83 | KOFOED Magnus Abildgaard -2009 | Hvidovre AM |
DRENGE 8-9 ÅR - 50 METER HÆK | SØN KL. 12.35 |
( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 21 | 11.33 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | ||
2 | 93 | 13.51 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas | ||
3 | 8 | GRETLUND Jonas -2009 | Amager Atletik Club | |||
4 | 83 | KOFOED Magnus Abildgaard -2009 | Hvidovre AM |
DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 11.20 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 21 | 1.15 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | ||
2 | 93 | 1.01 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas | ||
3 | 99 | 0.08 | GREN Jeppe From -2009 | IK Hellas | ||
4 | 4 | THOMSEN August Cudrio -2008 | Amager Atletik Club | |||
5 | 8 | GRETLUND Jonas -2009 | Amager Atletik Club |
DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRING | SØN KL. 11.00 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 21 | 4.05 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | ||
2 | 98 | 3.23 | OMKVIST Hjalte Højmark -2008 | IK Hellas | ||
3 | 93 | 3.09 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas | ||
4 | 99 | 2.76 | GREN Jeppe From -2009 | IK Hellas | ||
5 | 101 | 1.94 | NIELSEN Viggo Lysemose -2011 | IK Hellas | ||
6 | 38 | 2.66 | RASMU Magnus Lithen Frost -2009 | Frederiksberg IF | ||
7 | 4 | THOMSEN August Cudrio -2008 | Amager Atletik Club | |||
8 | 92 | KOFOED Tobias Abildgaard -2011 | Hvidovre AM | |||
9 | 89 | BASTKJÆR Rasmus -2008 | Hvidovre AM | |||
10 | 40 | 2.19 | ABRAHAMSSON Mikkel Sterup -2011 | Frederiksberg IF | ||
11 | 37 | PALM Ludwig -2010 | Frederiksberg IF | |||
12 | 86 | ANDERSEN Nikolaj -2008 | Hvidovre AM | |||
13 | 62 | 3.55 | KRYGER Birk -2008 | Herlufsholm GF ATM | ||
14 | 8 | GRETLUND Jonas -2009 | Amager Atletik Club | |||
15 | 94 | ZIEGLER Ante -2008 | IK Hellas | |||
16 | 25 | THOMSEN August Egeskov -2008 | Frederiksberg IF | |||
17 | 34 | 2.65 | ABRAHAMSSON Lasse Sterup -2009 | Frederiksberg IF | ||
18 | 56 | DRAGE Mikkel -2008 | Greve Atletik | |||
19 | 32 | THOMSEN Julius Egeskov -2011 | Frederiksberg IF | |||
20 | 96 | HARDING Frederik -2008 | IK Hellas | |||
21 | 97 | OLDRUP Frederik Raldorf -2010 | IK Hellas |
DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 10.00 |
( 2.0 KG ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 21 | 7.48 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | ||
2 | 99 | 3.86 | GREN Jeppe From -2009 | IK Hellas | ||
3 | 101 | 2.58 | NIELSEN Viggo Lysemose -2011 | IK Hellas | ||
4 | 98 | 0.54 | OMKVIST Hjalte Højmark -2008 | IK Hellas | ||
5 | 93 | 0.43 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas | ||
6 | 96 | HARDING Frederik -2008 | IK Hellas | |||
7 | 86 | ANDERSEN Nikolaj -2008 | Hvidovre AM | |||
8 | 38 | 4.83 | RASMU Magnus Lithen Frost -2009 | Frederiksberg IF | ||
9 | 25 | THOMSEN August Egeskov -2008 | Frederiksberg IF | |||
10 | 40 | ABRAHAMSSON Mikkel Sterup -2011 | Frederiksberg IF | |||
11 | 32 | THOMSEN Julius Egeskov -2011 | Frederiksberg IF | |||
12 | 89 | BASTKJÆR Rasmus -2008 | Hvidovre AM | |||
13 | 56 | DRAGE Mikkel -2008 | Greve Atletik | |||
14 | 97 | OLDRUP Frederik Raldorf -2010 | IK Hellas | |||
15 | 34 | 3.58 | ABRAHAMSSON Lasse Sterup -2009 | Frederiksberg IF | ||
16 | 62 | 6.52 | KRYGER Birk -2008 | Herlufsholm GF ATM | ||
17 | 41 | HELK Vilhelm -2010 | Frederiksberg IF |
DRENGE 8-9 ÅR - SPYDKAST | SØN KL. 11.20 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 99 | 6.42 | GREN Jeppe From -2009 | IK Hellas | ||
2 | 56 | DRAGE Mikkel -2008 | Greve Atletik | |||
3 | 97 | OLDRUP Frederik Raldorf -2010 | IK Hellas | |||
4 | 41 | HELK Vilhelm -2010 | Frederiksberg IF | |||
5 | 92 | KOFOED Tobias Abildgaard -2011 | Hvidovre AM | |||
6 | 37 | PALM Ludwig -2010 | Frederiksberg IF | |||
7 | 96 | HARDING Frederik -2008 | IK Hellas |
DRENGE 8-9 ÅR - 3 KAMP | SØN KL. 14.20 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 34 | ABRAHAMSSON Lasse Sterup -2009 | Frederiksberg IF | |||
2 | 38 | RASMU Magnus Lithen Frost -2009 | Frederiksberg IF | |||
3 | 98 | OMKVIST Hjalte Højmark -2008 | IK Hellas | |||
4 | 97 | OLDRUP Frederik Raldorf -2010 | IK Hellas | |||
5 | 32 | THOMSEN Julius Egeskov -2011 | Frederiksberg IF | |||
6 | 93 | NIELSEN Albert Lysemose -2008 | IK Hellas | |||
7 | 21 | MIKKELSEN Oliver -2008 | Bagsværd AC | |||
8 | 99 | GREN Jeppe From -2009 | IK Hellas | |||
9 | 25 | THOMSEN August Egeskov -2008 | Frederiksberg IF | |||
10 | 89 | BASTKJÆR Rasmus -2008 | Hvidovre AM | |||
11 | 40 | ABRAHAMSSON Mikkel Sterup -2011 | Frederiksberg IF | |||
12 | 96 | HARDING Frederik -2008 | IK Hellas | |||
13 | 86 | ANDERSEN Nikolaj -2008 | Hvidovre AM |
DRENGE 10-11 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 14.35 |
Til finale (AB-finale): 6 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 23 | 7.66 | KNUDSEN Thor -2007 | Bagsværd AC | ||
2 | 78 | RØRVIG David -2006 | Hvidovre AM | |||
3 | 65 | 7.64 | AABO Lance -2006 | Herlufsholm GF ATM | ||
4 | 81 | BIRK Kasper -2006 | Hvidovre AM | |||
5 | 61 | OVESEN Anders -2007 | Herlufsholm GF ATM |
DRENGE 10-11 ÅR - 600 METER | SØN KL. 12.30 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 81 | BIRK Kasper -2006 | Hvidovre AM |
DRENGE 10-11 ÅR - 50 METER HÆK | SØN KL. 12.35 |
( 68.6 CM, 5 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 7.65 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 24 | 10.33 | SKYTTE August -2007 | Ballerup AK | ||
2 | 81 | BIRK Kasper -2006 | Hvidovre AM |
DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 10.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 24 | 1.40 | SKYTTE August -2007 | Ballerup AK |
DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING | SØN KL. 13.20 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 23 | 4.51 | KNUDSEN Thor -2007 | Bagsværd AC | ||
2 | 24 | 4.35 | SKYTTE August -2007 | Ballerup AK | ||
3 | 61 | OVESEN Anders -2007 | Herlufsholm GF ATM | |||
4 | 65 | 4.61 | AABO Lance -2006 | Herlufsholm GF ATM | ||
5 | 78 | RØRVIG David -2006 | Hvidovre AM |
DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 11.00 |
( 2.0 KG ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 24 | 7.36 | SKYTTE August -2007 | Ballerup AK | ||
2 | 81 | BIRK Kasper -2006 | Hvidovre AM | |||
3 | 65 | 6.44 | AABO Lance -2006 | Herlufsholm GF ATM |
DRENGE 10-11 ÅR - SPYDKAST | SØN KL. 10.40 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 78 | RØRVIG David -2006 | Hvidovre AM | |||
2 | 23 | KNUDSEN Thor -2007 | Bagsværd AC |
DRENGE 10-11 ÅR - 3 KAMP | SØN KL. 15.20 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 65 | AABO Lance -2006 | Herlufsholm GF ATM |
DRENGE 12-13 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 14.47 |
Antal heats: 2 - Til finale (AB-finale): 10 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 79 | 8.08 | STRUNGE Jonas -2004 | Hvidovre AM | ||
2 | 70 | BERGMAN Alexander -2005 | Hvidovre AM | |||
3 | 46 | RAVN Filip -2004 | Greve Atletik | |||
4 | 73 | VIBILD Anton -2004 | Hvidovre AM | |||
5 | 87 | HORNBÆK Ole -2005 | Hvidovre AM | |||
6 | 59 | JØRGENSE Victor Tvistholm -2004 | Greve Atletik | |||
7 | 90 | URSEA Stefan -2005 | Hvidovre AM | |||
8 | 63 | 7.43 | AABO Carl -2004 | Herlufsholm GF ATM | ||
9 | 82 | ANDERSEN Kristoffer -2004 | Hvidovre AM | |||
10 | 75 | LASSEN Carl -2005 | Hvidovre AM | |||
11 | 95 | SOLVANG Elias -2005 | IK Hellas |
DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METER | SØN KL. 13.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 75 | LASSEN Carl -2005 | Hvidovre AM | |||
2 | 90 | URSEA Stefan -2005 | Hvidovre AM | |||
3 | 70 | BERGMAN Alexander -2005 | Hvidovre AM | |||
4 | 59 | JØRGENSE Victor Tvistholm -2004 | Greve Atletik |
DRENGE 12-13 ÅR - 50 METER HÆK | SØN KL. 12.50 |
( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 6.00 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 95 | SOLVANG Elias -2005 | IK Hellas |
DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 10.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 79 | 1.45 | STRUNGE Jonas -2004 | Hvidovre AM |
DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING | SØN KL. 13.20 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 59 | 4.83 | JØRGENSE Victor Tvistholm -2004 | Greve Atletik | ||
2 | 79 | 3.93 | STRUNGE Jonas -2004 | Hvidovre AM | ||
3 | 75 | LASSEN Carl -2005 | Hvidovre AM | |||
4 | 73 | VIBILD Anton -2004 | Hvidovre AM | |||
5 | 46 | RAVN Filip -2004 | Greve Atletik | |||
6 | 95 | SOLVANG Elias -2005 | IK Hellas | |||
7 | 63 | 5.15 | AABO Carl -2004 | Herlufsholm GF ATM | ||
8 | 87 | HORNBÆK Ole -2005 | Hvidovre AM | |||
9 | 70 | BERGMAN Alexander -2005 | Hvidovre AM | |||
10 | 90 | URSEA Stefan -2005 | Hvidovre AM | |||
11 | 82 | ANDERSEN Kristoffer -2004 | Hvidovre AM |
DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 11.00 |
( 3.0 KG ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 79 | 7.63 | STRUNGE Jonas -2004 | Hvidovre AM | ||
2 | 59 | 7.27 | JØRGENSE Victor Tvistholm -2004 | Greve Atletik | ||
3 | 45 | PEDERSEN Emil D. -2005 | Greve Atletik | |||
4 | 70 | BERGMAN Alexander -2005 | Hvidovre AM | |||
5 | 46 | RAVN Filip -2004 | Greve Atletik | |||
6 | 84 | ØSTERGAARD Magnus -2004 | Hvidovre AM | |||
7 | 63 | 7.30 | AABO Carl -2004 | Herlufsholm GF ATM | ||
8 | 73 | VIBILD Anton -2004 | Hvidovre AM | |||
9 | 87 | HORNBÆK Ole -2005 | Hvidovre AM | |||
10 | 48 | PEDERSEN Frederik D. -2005 | Greve Atletik | |||
11 | 90 | URSEA Stefan -2005 | Hvidovre AM | |||
12 | 106 | HENNECKE Theodor -2004 | Roar Atletik | |||
13 | 82 | ANDERSEN Kristoffer -2004 | Hvidovre AM |
DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST | SØN KL. 10.40 |
( 400 GRAM ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 70 | BERGMAN Alexander -2005 | Hvidovre AM | |||
2 | 75 | LASSEN Carl -2005 | Hvidovre AM | |||
3 | 95 | SOLVANG Elias -2005 | IK Hellas | |||
4 | 73 | VIBILD Anton -2004 | Hvidovre AM | |||
5 | 87 | HORNBÆK Ole -2005 | Hvidovre AM |
DRENGE 12-13 ÅR - 3 KAMP | SØN KL. 15.30 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 46 | RAVN Filip -2004 | Greve Atletik | |||
2 | 59 | JØRGENSE Victor Tvistholm -2004 | Greve Atletik | |||
3 | 73 | VIBILD Anton -2004 | Hvidovre AM | |||
4 | 79 | STRUNGE Jonas -2004 | Hvidovre AM | |||
5 | 90 | URSEA Stefan -2005 | Hvidovre AM | |||
6 | 70 | BERGMAN Alexander -2005 | Hvidovre AM | |||
7 | 87 | HORNBÆK Ole -2005 | Hvidovre AM | |||
8 | 82 | ANDERSEN Kristoffer -2004 | Hvidovre AM | |||
9 | 63 | AABO Carl -2004 | Herlufsholm GF ATM |
DRENGE 14-15 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 15.05 |
Til finale (AB-finale): 6 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 68 | OVESEN Rasmus -2002 | Herlufsholm GF ATM |
DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRING | SØN KL. 13.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 16 | PETERSEN Viktor B -2003 | Amager Atletik Club |
DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING | SØN KL. 14.30 |
( PLANKE ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 16 | PETERSEN Viktor B -2003 | Amager Atletik Club | |||
2 | 68 | 4.42 | OVESEN Rasmus -2002 | Herlufsholm GF ATM |
DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRING | SØN KL. 13.20 |
( PLANKE ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 14 | MONNERET Sebastian -2003 | Amager Atletik Club |
DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 11.40 |
( 4.0 KG ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 16 | PETERSEN Viktor B -2003 | Amager Atletik Club |
DRENGE 16-17 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 15.05 |
Til finale (AB-finale): 6 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 111 | JHANDA Hussein -2000 | Hvidovre AM | |||
2 | 42 | DNS | OVERGAARD Jason -2001 | Fremad Holbæk |
DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 10.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 110 | LLINDEMANN Jonas -2000 | Hvidovre AM |
DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 11.40 |
( 5.0 KG ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 42 | DNS | OVERGAARD Jason -2001 | Fremad Holbæk |
MÆND 50-54 ÅR - 50 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 15.05 |
Til finale (AB-finale): 6 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 18 | 7.48 | DNS | BERG Henrik -1963 | Bagsværd AC |
MÆND 60-64 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 10.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | Navn | Klub | |
1 | 105 | 1.51 | 1.51 | HOEL Ralph -1955 | Roar Atletik |
Genereret af MARS version 2.0.0.405 søndag den 17. december 2017 klokken 8:54