Trænere

Hvidovre Atletik & Motion

  • 01/09/2017
  • #HvidovreAM


 

Kontakt trænerne på de enkelte hold pr. mail for at høre om der er mulighed for prøvetræning

Det er den alder man fylder i indeværende år, der placerer én på træningsholdene. Således kan man godt være 7 år i dele af året, hvor man træner på 8-9 års holdet.

 

Børnetrænere 5-6 år

Mille Dyring
milledyring@hotmail.dk
Mobil: +45 53 65 03 39


Børnetrænere 7-9 år

Julie Dyring
juliedyring@hotmail.dk
Mobil: +45 53 62 03 39

Mille Dyring
milledyring@hotmail.dk
Mobil: +45 53 65 03 39


Ungdomstrænere 10-11 år

Bertram Seiferheld
1000bertram@gmail.com
Mobil: +45 42 29 94 04

Annesofie Hartmann
as2209@live.dk
Mobil: +45 60 13 22 09


Ungdomstrænere 12-13 år

Alberte Jakobsen
etrebla2600a@gmail.com
Mobil +45 60 64 21 51
 
Asta Hornbæk
astahornbok@gmail.com
Mobil: +45 30 61 40 01

 

Juniortrænere (14 år+)

Koordinerende junior cheftræner

Søren Johansson
sorenlinnemandjohansson@gmail.com
Mobil: +45 42 74 08 48
 

Juniortræner sprint samt længde/trespring

Ansvarlig: Søren Johansson
sorenlinnemandjohansson@gmail.com
Mobil: +45 42 74 08 48
 

Assistent: Jacob Chua Ziska
Jacob_Ziska@hotmail.com
Tel: +45 51 40 94 08

Juniortræner hækkeløb

Ansvarlig: Søren Johansson
sorenlinnemandjohansson@gmail.com
Mobil: +45 42 74 08 48
 

Juniortræner mellemdistance

Ansvarlig: Thomas Sikora
nothlev@adslhome.dk
Mobil: +45 23 48 51 55

Assistenter: Josefine Munksdorf & Mathias Sikora
josemunksdorf@gmail.com / Sikora1500@gmail.com
Mobil: +45 26 24 79 11 / +45 40 14 02 98
 

Juniortræner højde- og stangspring

Kenneth Thorsen
kenneth@nirke.dk
Mobil: +45 23 84 80 01

Juniortræner styrke- og bevægelighedstræning

Kasper Ekberg Villumsen
mrvillumsen87@gmail.com
Mobil: +45 26 40 07 36
 

Juniortræner kast

Mikael Chua Ziska
Mikael.ziska@gmail.com
Mobil: +45 51 40 94 09